Kazançlı yatırım araçları arasında gösterilen Bitcoin, yatırımcıların birçok farklı yöntem ile kripto para kazanmasını ve bunları kazanca çevirmeleri amaçlamaktadır. Algoritmalar üzerine kurulmuş sistemlerde madencilik yaparak yatırımlarına başlayan kişiler, piyasada en çok kazanç sağlayanlar olsa da, ülkemizde kullanılan birkaç farklı yöntem de azımsanamayacak kadar yatırımcısına para kazandırmaktadır.

Faucet ya da musluk yöntemi adı verilen bu sistem, aslında bedava bitcoin nasıl kazanılır tarzında arama yapanların karşısına çokça çıkmaktadır. Ancak, Faucet yöntemi, kesinlikle ücret ödemeden Bitcoin kazanabileceğiniz sistem değildir. Bu yöntemi uygulaytabilmek için öncelikle kişilerin musluk sitesi oluşturmaları ya da hazır olarak kurulan bir siteye üye olmaları gerekmektedir.

Bedava Bitcoin

Ücretsiz Bedava Bitcoin Kazanmak için En Aşağıdaki Listemize Göz Atmalısınız

Faucet yöntemi için oluşturulan internet sitelerinde, hazır algoritma uygulamaları bulunmaktadır ve bu uygulamalara da micropayment API adı verilmektedir. Burada, tıpkı kendi sisteminizi kurmuş gibi işlem yapabilecek ya da yaptığınız aracılık hizmetinden dolayı satoshi kazanabileceksiniz.

Satoshi Nedir?

Satoshi, tıpkı Bitcoin de olduğu gibi, kripto para olarak adlandırılacak bir birimdir. Bitcoin’in kurucusu olarak kabul edilen gizemli kripto yazılımcısı Satoshi Nakamoto’ya ithafen en küçük bitcoin birimine ismi verilmiştir. Ancak, değer açısından kesinlikle Bitcoin’e yakın değildir. Güncel değerlere baktığımızda kolay bir şekilde hesaplaması yapılabilmektedir. Kişilerin Faucet yöntemi ile kazanacakları satoshiler, 100 milyon adete ulaştığı zaman, kişilerin 1 adet Bitcoin’i olacaktır. 1 Satoshi = 0.00000001 BTC olarak hesaplandığında 1 Satoshi’nin Bitcoin olarak değeri hesaplandığında,  tıpkı Ülkemizin Para Birimi olan TL’nin en küçük ölçütü olan kuruş gibi değerlendirilebilir.

Değer açısından yüksek olsa da, sistemde kaldığınız sürelerde bu miktarı biriktirmeniz mümkündür. Ancak, Faucet sitelerinde zaman zaman alacağınız satoshi miktarları 500 adet olurken kimi zamanlarda 10 bin adete kadar çıkabilmektedir. Bundan dolayı sistemde kaldığınız sürenin ve şansınızın payı kazanacağınız satoshilerde oldukça yüksektir.

Satoshi’nin Bitcoin ve diğer para birimleri açısından hesaplaması şu şekildedir.

 • 1 Satoshi: 0,00000001 BTC
 • 1 BTC: 100.000.000 Satoshi
 • 1 Satoshi: 0,00027574 TL
 • 1 TL: 3627 Satoshi
 • 1 Satoshi: 0,00007175 Dolar
 • 1 Dolar: 13938 Satoshi

Faucet Box Hesabı Nasıl Açılır?

Faucet yöntemi uygulanabilmesi için kişilerin belirttiğimiz gibi hazır kurulmuş internet sitelerine üye olmaları ya da micropayment uygulamasını kullanabilecekleri ve tamamen kendilerine ait olan bir aracılık sitesi kurmaları gerekmektedir. En kolay olan hazır sitelere üye olmak olduğundan dolayı, bu seçeneğin ele alınması son derece kolaydır.

Piyasada onlarda farklı Faucet sitesi bulunmaktadır ve burada Faucet Box hesabı açmanız mümkündür. Ancak, hesap açılışlarından önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Üye olunacak sitenin, lisanslı bir site olmasına dikkat etmelisiniz.
 2. Siteler farklı dillerde olduğundan dolayı çeviri yapmalı ve özellikle kullanım sözleşmesini tercüme ettirmelisiniz.
 3. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen internet sitelerinden faydalanmaya dikkat etmelisiniz.
 4. Koşullar bölümünde, satoshilerin hesaba geçirileceği sırada ne kadar komisyon ödeyebileceğinizi ve hangi üst sınırdan sonra ücretsiz aktarım yapabileceğinize dikkat etmelisiniz.

Bu koşullara dikkat ettikten sonra, yaşayacağınız sorunlar en aza inecektir. Yaptığımız araştırmalar sonucunda en çok tercih edilen Faucet yöntemi uygulanabilecek sitenin, bonus Bitcoin adı verilen site olduğunu görmekteyiz. Siteye üye olduktan sonra yapabileceğiniz işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Sistemde bulunan Claim Now butonu, 15 dakikada bir aktif hale gelmektedir. Tıkladığınızda en az 500, en fazla da 5000 satoshi kazanma şansınız bulunmaktadır. Burada ne kadar kazanılacağı tamamen şanstır.
 • Kazandığınız satoshileri her gece %5 bonus ile değerlendirilmektedir.
 • Hesabınızda 10 bin satoshi olduktan sonra aktarım yapabiliyorsunuz ancak 50 bin üzerindeki satoshi aktarımlarınızı ücretsiz yapabiliyorsunuz.
 • Faucet cüzdanınıza yapacağınız aktarımlar için Account butonuna tıklamalısınız. Ardından açılacak sayfadan da Withdraw butonunu tıklamalısınız.

Bu yöntemler ile sizler de satoshi kazanabilir onları da Bitcoin’e çevirebilirsiniz. Hesabınızdan Faucet cüzdanınıza yapacağınız aktarımlar en fazla 24 saate gerçekleşecek ve dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz.

Güvenilir Ücretsiz Bitcoin Veren Sitelerin Listesi

Kripto cüzdanlarınıza faucet aracılığı ile satoshi gönderen ve test ettiğimiz web sitelerini siz para dijital takipçileri için paylaşıyoruz. Bannerlara tıklamadan üye olup kripto cüzdan adreslerinizi girerek az da olsa hesaplarınızı zamanlayarak kendi adresinize satoshi aktarabilirsiniz. Bu yöntemlerle zamanla iyi miktarda coin elde edebilirsiniz. Elbette bu kısa bir süre olmayacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurarak sabır işi olan faucet yöntemini bedava bitcoin kazanmak için kullanmalısınız.

Site Adresi
freebitco.in https://freebitco.in
getyourbitco.in  http://getyourbitco.in
bonusbitcoin.co http://bonusbitcoin.co
topbtc.club http://topbtc.club
 xbit.co.in http://xbit.co.in
getfree.co.in http://getfree.co.in/