Türkiye’deki ve Dünyadaki En İyi ve En Kolay Kripto Para Marketleri

Son yıllarda dünyada popülerleşen dijital paralar sayesinde insanlar bu kripto paralara yatırım yapıyor ve yatırımlarının sonucunda uzun ve kısa dönemlerde büyük karlar elde ediyorlar. Peki, Türkiye’deki ve Dünyadaki En İyi ve En Kolay Kripto Para Marketleri nelerdir, nerelerden güvenilir alışveriş yapabiliriz? Bunun için bir araştırma yaptık ve sizler için en basit kullanımı olan ve en popüler olan dijital para borsalarını listeledik. Dijital para yatırımı yapmak istiyorsanız en önemli nokta kesinlikle market seçimidir. Market seçimlerinizde öncelikle ülke dilinin kullanılmasına ve güvenilirliğiyle alakalı araştırma yapmanız gerekir. Araştırmalarınız sonucunda bir dijital para borsasına üye olarak hemen yatırımlarınıza başlayabilirsiniz.

Türkiye’deki En İyi ve En Kolay Kripto Para Marketleri

Günümüzde paraların popülerleşmesiyle beraber birçok Türk ve yabancı para borsası ortaya çıkmıştır. Türkiye’deki En İyi ve En Kolay Kripto Para Marketleri, Türkiye borsalarında en popüler olan ve en güvenilirler listesinin başında Paribu gelmektedir, devamında ise Konieks, Koinim ve coin Türk gelmektedir. Paribu ülkemizde en büyük dijital para hacmine sahip olan sitedir diyebiliriz. En çok bitcoin işlem görmesinin yanı sıra diğer alt coinlerde oldukça büyük hacimlerde işlem görmektedir.

En İyi Bitcoin Borsaları

Geleceğin yatırım araçları olarak görülen dijital paraların günümüz itibariyle yerli ve yabancı totalde 200 farklı kripto para borsası bulunmaktadır. Yatırımcıların istek ve arzularına göre istenilen dijital para borsası kullanılabilir. Dünyanın en iyi Türk ve yabancı dijital para borsalarının birbirlerinden farklılıkları vardır. Başlıca bu farklar, kullanıcı dostu olması, erişe bilirlik, ücretler, güvenlik ve transfer masrafları gibi kriterlerdir. Bu kriterler kullanıcı ve yatırımcıların tercih yaparken incelediği kriterlerdir. En iyi bitcoin borsaları için söyleyebiliriz ki para hacmi oldukça yüksek olması ve kullanıcı sayısının çok, popüler olması gereklidir.

Paribu Borsası

Ülkemizin en büyük bitcoin marketi olan Paribu aynı zamanda dünyada var olan 1350ye yakın alt coinlerinde en popülerlerinin satışını alışını ve tüm borsa işlemlerini yapmaktadır. Türk yatırımcılara çok büyük avantajlar sağlamakla beraber oldukça güvenilir bir markettir. Paribu marketinden alışveriş yapmak için öncelikle kısa bir form doldurarak e cüzdan hesabı edinmeniz gereklidir. hesabını oluşturduktan sonra elektronik postanıza gelen maili onaylayarak direk para yatırma işlemlerine geçebilirsiniz. Paribu sayesinde tüm coinlerin aylık, haftalık ve günlük grafiklerini inceleyebilir ve yatırımlarınızı buna göre yapabilirsiniz.

Konieks Borsası

Koniekste aynı Paribu borsası gibi ülkemizde popüler dijital para borsaları arasında yer almaktadır. Paribu kadar olmasa da büyük bir kullanıcı sayısı ve büyük bir para hacmine sahiptir. Konieks borasında en çok bitcoinler satış alış işlemi görürken arkasından gelen Ethereum Litecoin gibi birçok alt coinde işlem görmektedir. Tüm bu alt coinler hakkında bilgi almak için site içerisinde ki grafik ve tabloları inceleyebilirsiniz. Konieks borsasından bir hesap edinmek istiyorsanız basit bir işlem ile borsaya kayıt olmanız gerekmektedir. Site tamamen Türkçe olduğu için çok basit bir şekilde borsaya üye olabilir ve direk yatırım işlemlerine geçebilirsiniz. Fakat borsa sistemlerinde çok büyük olmasa da bazen fiyatlarda değişiklik görülmektedir, yatırım yapmadan önce tüm Türk ve küresel borsa sistemlerini inceleyebilirsiniz. İncelemeler sonucunda paralel bir yatırım yapabilirsiniz.

Koinim Borsası

Koinim dijital para borsası da aynı Konieks gibi borsa sistemleri işlemektedir. Koinim borsasından da kolaylıkla coin satın alabilir ya da satışını yapabilirsiniz bunun yanı sıra borsayı takip ederek, artış ve düşüşlerde takas işlemlerine gidebilirsiniz. Oldukça güvenilir olan Türk borsası, şikayetlerini de sitesinde yayınlayarak cesurca bir davranış sergilemektedir. Sizlerde güvenle bu sitelerden coin alabilirsiniz.

Dünyadaki En İyi Ve En Kolay Kripto Para Marketleri

Dünyanın dört bir tarafında popüler olan dijital para borsaları da ülkelere göre kendi dillerinde alt yapılı olarak farklı işletim sistemlerine sahiptirler. Dünyadaki En İyi Ve En Kolay Kripto Para Marketleri arasında en güvenilir olan dijital para borsalarını şu şekilde sıraladı; Bittrex, CEX.İO, BTC-E, LTC- E, Kraken, Poloniex, Binance Para Borsalarıdır. Sizlerde birer yatırımcıysanız ve uluslar arası bir marketten alışveriş yapmak istiyorsanız gönül rahatlığıyla bu sitelerden birini tercih edebilirsiniz. Birçok Türk bankasıyla anlaşmalı olan bu sitelere giriş yapmak için öncelikle İngilizce başta olmak üzere sitenin diline göre yabancı dil seviyenizin yüksek olması gerekiyordur. Çünkü sitelerde Türkçe alt yapı yoktur. Daha sonra sitelerden adımları takip ederek bir cüzdan sahibi olmanız gereklidir. Cüzdan sahibi olduktan sonra her türlü borsa alış satış işlemleri yapabilirsiniz.

CEX.İO Borsası

Uluslararası olan ve olduksa güvenilir olan dijital para borsası 2013 yılında işlem görmeye başlamıştır. Dünyanın en büyük kripto para marketlerinden biri olan CEX.İO, 2013 yılından bu yana 1 milyon yatırımcı sayısına yaklaşmıştır. Oldukça kalabalık ve para hacminin büyük olmasına rağmen site üzerinde ki sistemde hiçbir aksama yaşanmamaktadır ve oldukça açık bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Bu borsaya üye olduktan sonra sınırlı ya da sınırsız yatırımlar yapabilirsiniz. Sitenin para hacmi, dünya üzerinde en büyük hacim sahip olan marketlerden biridir. Cex.io, 2013 yılında işleme giren dijital para borsa sistemi dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Kripto para borsası 4 yıldan bu yana 1 milyona yaklaşan kullanıcısıyla da en kalabalık borsa sistemlerindendir. Cex.io için öncelikle bir e cüzdan hesabı oluşturmanız gereklidir. Bu sisteme üye olduktan sonra yatırımlar yapabilir aynı zamanda paralarınızın işlem görmesi ve kar etmesi için takas, alım satım işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Kullandığı sistemlerle oldukça güvenilir ve karmaşık olmayan borsa sitesidir. Tek eksik yanı ise, cex io para borsasının müşteri hizmetleridir. Çok kullanıcı dostu olmayan borsanın bir de işlem ücretleri pahalıdır diyebiliriz.

Binance Borsası

Binance borsası, Dünyadaki En İyi Ve En Kolay Kripto Para Marketleri arasında yer almaktadır. Dünyanın en büyük para borsalarından olan Binance borsası bitcoin ağırlıklıdır. Bittrexden sonra işlem görmeye başlayan sistemde diğerleriyle aynı şekilde çalışmaktadır. Yeni bir borsa olmasına rağmen oldukça büyük bir kullanıcı sayısına sahiptir. Binance para borsasının tüm dünyada ilgi görmesiyle birlikte ülkemizde de popüler hale gelmiştir. Türk yatırımcılar bu sitelere girerek yatırımlar yapmaktadır. Para hacmi diğer sitelere göre daha küçük hacimlere sahiptir. Binance borsası, en iyi bitcoin borsaları listesinde başlarda yer almaktadır. Son zamanlarda popülaritesi artan borsa, Çin merkezlidir. Günlük işlem hacmi 1 milyar dolar olan borsa, dünyanın en büyük hacimli borsaları arasına girmiştir. Borsanın komisyon oranlarının düşük olması da kullanıcı ve yatırımcılar tarafından tercih sebebidir diyebiliriz. İşlem başına günümüz itibariyle ortama %0.1 komisyon uygular. İnsanlarında tercih sebeplerinin başında öncelikle komisyon ve sonrasında transfer ücretleri gelmektedir. Eğer bir Türk yatırımcıysanız Binance borsasından bitcoinlerinizin gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. tamamen kullanıcı dostu olan bir dijital para borsasıdır.

Poloniex Borsası

Poloniex borsası, kripto paraların en çok işlem gördüğü dijital para borsalarından biridir. Buradan bitcoinin yanı sıra tüm kripto paraların alış satış işlemleri yürütebilirsiniz. Kolay bir e cüzdan sahibi olarak Poloniex borsası para yatırma işlemleri gerçekleştirdikten sonra borsanın diğer işlemlerini de gözden geçirerek iyi bir yatırım yapabilirsiniz. tecrübeli ve başarılı yatırımcıların kullandığı bu borsa sistemi en eski sistemlerden biridir. Borsanın en eski sistemlerden biri olması talebini de doğru orantıda arttırmaktadır. Poloniex işlem hacminin genişliği de kullanıcı ve yatırımcılar tarafından tercih edilme sebepleri arasındadır. Sistemi diğer borsalarla hemen hemen eş değerdir. Son yıllarda çok fazla şikayetlerle gündeme gelse de borsanın geçmiş yıllarda ki başarısı hiçe sayılamaz.

Kraken Borsası

2011 yılında kurulan borsa Euro bazında en büyük bitcoin borsası olarak bilinir. İnsanlara güven veren ve kullanıcı dostu olan para borsasının işlem hacmi oldukça geniştir. Yatırımcılarla karşılıklı güven veren borsa, diğer borsalardan farklıdır. Diğer dijital veya reel para borsalarının yetkilileri gizlenir, fakat kraken borsasında yetkililer açık bir şekilde gösterilir. Tabiki buda kullanıcı yatırımcılara güven veriyor. Kraken borsası üzerinden sadece bitcoin değil diğer coinlerden de satın alabilirsiniz. çok büyük bir coin kartelası vardır. Kraken marj ticareti ve tüm ticaret şekillerinin kullanılmasına olanak veren çok fonksiyonlu bir borsadır. Kraken borsası tecrübeli kişiler için çok kullanışlı bir borsadır. Yani eğer sizde büyük ve tecrübeli bir yatırımcıysanız kesinlikle kraken dijital para borsasını araştırınız. Kraken borsasının eksi bir tarafı vardır, sınırlı ödeme yöntemleri ve yatırımcılar ara yüzlerde zorluk çekmektedir.