2008 yılında ortaya çıkan dijital paralar, kısa süreler içinde en büyük yatırım aracı haline gelmiştir. İnsanların büyük ilgi gösterdiği dijital paralar ile ilgili filmler çekilmiş ve kripto para meraklılarına efsane film, belgeseller sunulmuştur. Bu sayede insanlar bitcoinler ve diğer alt coinler hakkında daha geniş bilgilere sahip olmuştur. Dijital paralar gelecek yıllarda dünyanın en büyük yatırım araçları haline gelerek mevcut ekonomik sistemi değiştireceği ön görülmektedir.

Günümüz itibariyle artık yavaş yavaş hükümetler, kripto paralar için incelemeler ve devamında çalışmaları sürdürerek legal hale getirmeye çalışmaktadır. Başta sıcak bakılmayan dijital paralar, kısa süre içinde yükseliş yakalayınca ve güvenilir olduğunu kanıtlayınca artık çok daha sıcak bakılmaktadır. Filmler ve belgesellerle tanıtılan kripto paralar insanlar tarafından oldukça merak edilmektedir. 2008 itibariyle işlem görmeye başlayan dijital paralar hakkında yazılan ve en çok izleyici sayısını elde eden kripto paralar ile ilgili filmler şu şekilde sıraladık;

Deep Web (2015 )

deep web hd izle

Deep Web

Deep Web filmi Alex Winter yönetmenliğinde çekilmiştir. Konusu bitcoin ve bitcoin politikalarıdır. Daha çok bir belgesel halinde oynatılan film bitcoin hakkında bilinmesi gereken tüm gerçek bilgileri izleyicisine sunmuştur. İnternet hayatının ‘ kara kutusu ve derin interneti ‘ olarak tanımlanan film 2015 mart ayında yayına girmiştir. Bitcoin meraklılarının bu belgeseli izleyerek bitcoin hakkında her türlü bilgiye erişebileceklerini düşünerek şiddetle tavsiye ediyoruz.

Life On Bitcoin ( 2014 )

life on bitcoin filmi izle

Life on Bitcoin

Bir çiftin bitcoinle ilgili maceralarını anlatmaktadır. Yeni evlenmiş olan Austin ve Beccy Craig çiftinin canlandırdığı belgesel, Amerikanın son dönemlerde ilgi odağı haline gelen dizi-film ağı olarakta bilinen VidAngel’da gösterime girmiştir. Film belgesel, Austin ve Craig çiftinin 100 gün boyunca dolarsız ve nakitsiz geçirdikleri günleri anlatmaktadır. Çiftler başta zorlansa da daha sonra büyük bir rahata kavuşmuşlardır. Aynı zamanda piyasaya kendi projeleri ve yerli üretimleri ile giriş yapan VidAngel, amazon, HBO ve Netflix gibi firmalarla anlaşarak hizmet ağını genişletmiştir.

Rise and Rise of Bitcoin ( 2014 )

Rise and rise of bitcoin filminde ise bir bilgisayar programcısının dijital para birimi olan bitcoin ile topluma yaptığı büyük katkılar konu alınmıştır. Aynı zamanda filmin içeriğinde bitcoin geleceği ile ilgili tüyolar verilmektedir, gelecek yıllarda bitcoinin küresel etkisi anlatılmıştır.

Rise and Rise of Bitcoin

Bitcoin: The End of Money as We Know It ( 2015 )

Belgesel filmin hazırlayıcısı olan Torsten Hoffman, Kickstarted’da bağış toplayarak bu filmin çekilmesine katkı sağlamıştır. Önceden Blockhain info CEO’su Nic Cary ve bitcoinin tanrısı olarak kabul edilen Roger Ver ile röportajlar yapmıştı. Belgeselde de röportajlardan etkilenerek çekimler yapılmıştır. Belgeselin konusu bitcoinlerin gelecek yıllarda ekonomik sistemde ne gibi değişiklikler yapacağını ve gelecekte bizi nelerin beklediği anlatılmaktadır.

bitcoin filmi

Bitcoin End of Money as We Know It

Bitcoin in Uganda – Empowering People ( Kısa Belgesel )

Amerika’ya okumaya giden Ugandalı bir öğrencinin hikayesi anlatılmaktadır. Bitcoinlerin düşük işlem ücretleri ve uluslar arası para transferlerinin getireceği avantajlardan bahsedilen filmde gelecek yıllarda olacak değişikliklerden bahsedilmiştir.

bitcoin belgeseli

Bitcoin in Uganda Empowering People

Money: The Bitcoin Revolution ( 2017 )

Magic Money, bu film belgeselde bitcoinin gelecek yıllarda ekonomik sistemde nasıl değişiklikler yapacağını ve gelecek yıllarda bizi nasıl bir dünyanın beklediğini konu almıştır.

bitcoin belgeselleri

Money The Bitcoin Revolution

Bitcoin Heist ( 2016 )

2016 yılında vizyona giren filmde, bitcoin soygunu yapan bir çeteyi anlatmaktadır. Bitcoin soygun ismini taşıyan aksiyon filminde, bitcoinin kara para aklama işlemlerinde nasıl kullanıldığını anlatılmaktadır. Oldukça zevkli ve heyecanlı bir filmdir. Aksiyon severlerin izlemesini tavsiye ediyoruz.

bitcoin filmleri izle

Bitcoin Heist