Bitcoin satın almak ve değerinde meydana gelecek artışları en iyi şekilde değerlendirmek isteyen kişiler için, herhangi bir zahmete girmeden internetten hizmet alacakları birçok internet sitesi bulunmaktadır. Hem Türkiye kaynaklı hem de yabancı kaynaklı olan bu internet sitelerinde, kullanıcılara kolaylık sağlayacak şekilde ödeme yöntemleri de belirlenmiş durumdadır. Kişiler tarafından en çok kredi kartıyla Bitcoin alımı düşünülse de, ne yazık ki Türkiye lokasyonlu internet sitelerinde bu şekilde bir hizmet alınması mümkün değildir. Bu da kişilerin yabancı lokasyonlu internet sitelerine yönelmesine neden olmuştur.

Kredi kartıyla Bitcoin almak isteyen kişiler yabancı internet sitelerinden işlem yapacaklarından dolayı, son derece dikkatli olmalıdırlar. Kredi kartı ile btc al sat yaparken internet sitesinin güvenli olup olmadığı kadar, ödeme yönteminde sizden alınacak komisyonları da incelemeniz gerekecektir.

Kredi Kartıyla Bitcoin Alırken Dikkat Edilecekler

Yabancı internet sitelerinden kredi kartı kullanarak Bitcoin ya da Ethereum satın almak isteyen kişilerin, dikkat etmesi ve araştırması gereken konular aşağıdaki gibidir.

  • Yurtdışında neredeyse tüm Bitcoin sitelerinde, kredi kartıyla alışveriş yapılması mümkündür. Ancak, kredi kartı bilgileriniz ile işlem yapacağınızdan dolayı, sitenin güvenliğini araştırmanız gerekmektedir.
  • Şuan Indacoin adı verilen ve Londra kaynaklı olarak hizmet veren internet sitesi, ülkemizde en çok tercih edilen aracı kurumların başında gelmektedir. Ancak, burada da kişilerin en çok yakındıkları nokta, kredi kartıyla yapılan işlemlerden kesilen komisyonlardır.
  • Indacoin ya da aynı güvenlikle size hizmet sunacak olan internet sitesini forum sayfalarından da kolaylıkla bulabilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra ise, komisyon oranları açısından araştırma yapmanız gerekmektedir.
  • Kredi kartıyla internet üzerinden alışveriş yaptığımızda herhangi bir komisyon vermiyor olsak da, yurtdışı firmalarının hesapları yine yurtdışında bankalarda olduğundan dolayı, komisyon oranları bir hayli artmaktadır. Şuan kredi kartıyla Bitcoin almak isteyenlerin, en az ödeyeceği komisyon oranının %3, en fazla ödeyeceği komisyon oranının ise %9 olduğunu söyleyebiliriz. Bu oranlar, Bitcoin değerine göre hesaplandığında, komisyonların bir hayli fazla olduğu görülecektir.
kredi kartı bitcoin

Kredi Kartı ile Coin Almadan Önce Alacağınız Site Hakkında Mutlaka Araştırma Yapmalısınız.

Yukarıda, kredi kartı kullanarak yapacağınız Bitcoin ve Ethereum alımlarında nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için açıkladık. Ancak, yine kredi kartınızı kullanarak satın alma işlemi yapacağınız ve yerli firmaların olduğunu da bilmelisiniz.

Türkiye’de Kredi Kartıyla Bitcoin ve Ethereum Nasıl Alınır?

Kredi kartıyla coin alma belirttiğimiz gibi ülkemizdeki firmalarda doğrudan mümkün değildir. Çünkü, firmaların tamamı doğrudan banka hesaplarına havale ya da EFT yapılmasını, bunun yanı sıra da, Papara gibi uygulamalardan ödeme yapılmasını talep etmektedir. Burada ne kadar Bitcoin alacak olursanız olun, havale ya da EFT yapmak durumunda kalacaksınız.

Havale ve EFT ile yapacağınız satın alma işlemlerinde ise, kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Çünkü, kredi kartı kullanılabilir limitinizi ATM’lerden nakit avans için ya da POS cihazlarından harcamalarınız için kullanabileceğiniz gibi, havale işlemlerinizde de kullanabileceksiniz. Eğer seçtiğiniz yerli lokasyonlu firma, havale ya da EFT ile bir ödeme kabul ediyorsa, sizler de bu ödemeyi kredi kartınızdan yapabilirsiniz.

Yine kredi kartınızı kullanarak en güvenli ve kolay şekilde Bitcoin almanızı sağlayacak bir diğer yöntem de, kredi kartınızdan kendi hesabınıza havale ya da EFT yapıp, ödemenizi de bu yoldan sağlamaktır.

Görüldüğü gibi, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini almanız için, kredi kartınızı da kullanma şansınız bulunmaktadır. Ancak, yüksek fiyatlardan alınabilecek Bitcoin, kredi kartınızın limitini aşabilecektir. Bu durumlarda ise tereddüt yaşamanıza gerek yoktur. Çünkü, hem yerli hem de yabancı firmalarda, 10 TL’ye denk gelecek şekilde bile kripto para almanız mümkündür. Bundan dolayı yatırım bütçeniz ne kadar ise, hem kredi kartı hem de diğer ödeme yöntemleri ile işlem yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ethereum alma bitcoin almak kadar kolay olsa da ödeyeceğiniz komisyon miktarları ve arbitaj oranlarını hesaba katarak alış veriş yapmanız gerekiyor.